AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
23-01-2018 00:00:00

‘Bizim için bin dost az, bir düşman fazladır'

MİLLETİN BEKASI İÇİN

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, önceki gün teşkilat ve basın mensupları ile biraraya geldi. AK Parti Davası‘nın tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan davası olduğunu söyleyen Karaduman, “Afrin’de, Cerablus’ta, Somali’de, Afganistan da, yurtiçinde ve dışında daha nice coğrafyalarda görev yapan Mehmetçiğimiz, güvenlik güçlerimiz, görevlilerimiz ve onları sevk ve idare eden komutanlarımız ile bu milletin bekası ve refahı için gece gündüz demeden mesai harcayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm devlet adamlarımıza muvaffakiyetler diliyorum. Allah hepsinin ve hepimizin yar ve yardımcısı olsun ve onları korusun, Şanlı ordumuzu muzaffer eylesin. Bu vesile ile 15 Temmuz hain darbe girişiminde, yurtiçi ve yurt dışında bu milletin düşmanlarına ve onların taşeronlarına karşı çarpışırken hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise aileleri ile birlikte sağlıklı bir ömür diliyorum.

EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ

‘Kongreler, teşkilatın yenilenmesine ve teşkilatın coşkusunun artırılmasına bir vesiledir' diyen Karaduman, konuşmasını şöyle sürdürdü: Yaptığımız ve yapacağımız kongreler ile Yenikapı ruhunu, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtları ile yaşamakta olduğumuz birlik beraberlik iklimini yönetimlere yansıtmak temel hedefimizdir. Allah’ın izni ile bu ruh ve birlik ikliminden feyz alarak, çok daha büyük bir güç ve hızla 2019, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla yürüyeceğiz. Klasik ve alışılmış tabiri ile nöbet değişimleri, çok zorlu etapları bulunan uzun soluklu koşullarda gerekli ve kaçınılmazdır. Bu kapsamda 2017 yılı Temmuz ayında başlayan kongre süreci tüm ülkemiz gibi Samsun’da da devam etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere, bakanlarımız, genel merkez teşkilatımız ve de taşra teşkilatlarımız büyük bir özveri ve başarı ile kongre sürecini yürütmektedir. Amacımız, ortak paydayı yakalamak ve süreci huzur ve kardeşlik hukuku içinde başarıyla tamamlamaktır. Samsun’da kongre süreci 5 ilçemizde tamamlanmıştır. Kalan 12 ilçemizin kongrelerini de en kısa zamanda birlik ve beraberlik içinde tamamlayarak tüm ilçe kongrelerini bitirmiş olacağız. Öncelikli hedefimiz budur. İlçe kongrelerimiz sonrasında inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile gerçekleştireceğimiz il kongremiz ile Samsun için kongre süreci tamamlanmış olacaktır.

SÖZ VERİYORUM

Kısmen yerel basınımıza da yansıdığı üzere bu zor ve son derece onurlu göreve birçok dava arkadaşımla birlikte talip oldum. Teşkilat içi temayül ve sahada yapılan araştırmalar neticesinde Genel Merkezimizce il başkan adayı olarak bende dahil 5 arkadaşımız belirlendi ve Genel merkeze davet edildik. Sayın Cumhurbaşkanımız ile il başkanlığı hususunda birebir görüşme fırsatına ve onuruna kavuştuk. Benimle birlikte görüşmelere gelen Sayın Adnan Varol, Sayın İhsan Kurnaz, Sayın Salih Çelik, Sayın Yılmaz Hocaoğlu ile şu an burada, bu çatının altındayız ve beraberiz. Böylelikle, tüm Ak Parti ailesine ve Samsun’a, teşkilatımız huzurunda en güçlü bir şekilde birlik ve beraberlik mesajı vermekteyiz. Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapılan görüşmeler neticesinde il başkanlığı görevi, liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan tarafımıza tevdi edildi. Partimizde isimlerin ve makamların önemi yoktur ve olmamalıdır. Biz Türkiye davası etrafında kenetlenmiş; tek bayrak, tek millet, tek vatan ve tek devlet anlayışıyla hedeflerine yürümeye devam eden büyük bir aileyiz. Partimizin kaderi ile ülkemizin kaderi aynıdır, aynı istikamettedir. Tüm mazlum dünyanın dua ve dileği partimiz, ülkemiz ve liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinedir. Hiç birimizin nefsi hareket içinde bulunmaya, sen ben kavgasına düşmeye hakkı yoktur. Bu dava az öncede ifade ettiğim üzere büyük Türkiye ve mazlumların sesi ve gücü olma davasıdır. Samsun teşkilatı olarak bize düşen, partimizin kuruluşundan bugüne kadar partiyi benimsemiş, sevmiş ve emek vermiş, yolu bu kapıdan geçmiş herkesi tekrar kazanmak, küskünlükleri, dargınlıkları bitirmek, hiç kimseyi asla ve asla kaybetmemektir. Birlik ve beraberlik içinde görevlerimizi layığınca yapmak, 2019 yılı içinde yapılacak olan çok önemli seçimler arifesinde eksiklerimizi gidererek teslim aldığımız bayrağı daha üst seviyelere taşımaktır. BİZİM İÇİN BİN DOST AZ, BİR DÜŞMAN FAZLADIR. Teşkilat olarak, kucaklaşmayı, birleşip, bütünleşmeyi hep beraber en iyi şekilde yapacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bunun için elimden geleni yapacağıma, kırmadan dökmeden ama hak bildiğimizi söylemekten ve uygulamaktan da geri durmadan liderimizi örnek alarak yolumuza devam edeceğime huzurunuzda söz veriyorum.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Partimize bugüne kadar emeği geçmiş olan tüm büyüklerimizi, kardeşlerimizi saygıyla selamlıyorum, ahirete irtihal edenleri rahmetle ve minnetle anıyorum. Gerek il başkanlığı görevine talip olan dava arkadaşlarıma, gerekse Teşkilatımızın yaptığı tüm temayüllere katılarak destek ve görüşlerini bildiren Ak partili her kademeden dava arkadaşlarıma ve buraya kadar gelen siz saygıdeğer basın mensuplarına şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Üzerimize yüklenen sorumluluğun farkındayız. Bu ağır ve onurlu sorumluluğun altından kalkmak için her daim diri ve heyecanlı Samsun teşkilatımıza sonuna kadar güveniyorum. Attığımız her adımın hesabını bu dünyada milletimize, beka aleminde ise rabbimize vereceğimizin şuuruyla hareket edeceğiz.

Ben gelmedim dava için,

Benim işim sevi için

Dost'un evi gönüllerdir,

Gönüller yapmağa geldim

Yunusun veciz deyişi ile Bismillah diyoruz. Mücadelemiz, baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakmak içindir. Rabbim ayaklarımızı bu davada sabit kılsın, dostlarımız sadık, çalışmalarımız bereketli olsun. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.