• ×

  İl Başkanı

  HAKAN KARADUMAN

  10 Ekim 1977 tarihinde Trabzon / Akçaabat’ta doğdu. Orta öğretimini Samsun İmam Hatip Lisesinde Tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. 2000 yılında Avukatlık stajını Samsun Barosu’nda tamamladıktan sonra aynı yıl kısa dönem er olarak askerlik vazifesini yaptı. 2000 yılından itibaren Samsun’da kurucu ortağı olduğu Aksoy - Karaduman - Şengül Hukuk & Arabuluculuk Bürosunda avukat ve arabulucu olarak mesleki faaliyette bulunmaktadır. Halen birçok sivil toplum kuruluşunda yer almaktadır. 2003 - 2006 yılları arasında AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 2012 yılında AK Parti İl Yönetiminde yer aldı ve Seçim İşleri Başkanı olarak görev yaptı. 2015 yılı 5. Olağan Kongresi ile tekrar İl Yönetiminde yer aldı ve Siyasi Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. 19 Ocak 2018 Tarihinde AK Parti Genel Merkezi tarafından Samsun İl Başkanı olarak görevlendirildi. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile tekrar İl Başkanlığına seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET ÇAVDAROĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET KAYIR

  1990 yılında Samsun doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun'da, lisans eğitimini ise Yalova Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliğinde tamamladı. Halen yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Halen Samsun’da ticari faaliyet yapmaktadır. 7 yıl önce Yalova İl Gençlik Kolları Yürütme Kurulunda başladığı teşkilat görevlerine Samsun İl Gençlik Kolları Yönetim Kurullarında da devam etti. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET MERCİMEK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET MUŞTU

  20 Mayıs 1973 tarihinde Vezirköprü doğdu. İlkokulu Vezirköprü’de Ortaokulu Lâdik / Akpınar’da Liseyi Vezirköprü’de bitirdi.1990 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 1994 yılında mezun oldu. Askerlik görevini müteakip 1996 yılında kendi adına ve 2004 yılında eşi adına Vezirköprü’de açtıkları Eczane ile eşiyle birlikte mesleki faaliyetini sürdürmektedir. 2003 yılı kongresinde Ak Parti Vezirköprü İlçe Teşkilatında görev aldı. İlk yerel seçimlerle Belediye Meclis Üyesi oldu. Eğitim, kültür ve sosyal amaçlı STK’ larda halen başkan, başkan yardımcısı gibi görevlerde aktif olarak hizmet etmektedir. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ COMART

  04 Mart 1974 tarihinde Samsun / Kavak’ta doğdu. İlkadım ilçesinde 20 yıldır ev tekstili mağaza işletmeciliği ve ticaretiyle iştigal etmektedir. Ak Parti İlkadım Belde Teşkilatı kurucularından olup 2004 yılı belediye seçimlerinde partimizin İlkadım Belediye Meclisi üyesi seçildi. İlkadım AK Parti İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİ SARIOĞLU

  31.03.1968 Samsun doğumluyum.Lise mezunuyum.2004 ile 2007 yılları arasında Ak Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.04.09.2009 Tarihinde AK Parti III. Olağan İl Kongresinde yönetim kurulu üyesi seçildim.Şu anda İl Özürlüler Joordinasyon Başkanı (ÖKM)yürütmekteyim.Evli ve Ticaretle uğraşıyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ALİKEMAL YAZICI

  1963 yılında Trabzon doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite tahsilini Samsun'da tamamladı. Samsun 19 Mayıs Üniversite Tıp Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Askerlik görevini 1990 yılında yedek subay olarak Elazığ'da tamamladı. Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Ankara Dışkapı SSK (Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma) hastanesinde bitirdi. 1996-2010 yılları Arasında Samsun Gazi Devlet Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, başhekim yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2010 yılından itibaren özel sektörde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 1 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYŞE BENGİSU ÇELİK

  31 Mayıs 1998 Samsun doğumlu. Atakum Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Halen İktisat ikinci sınıf öğrencisidir. AK Partide dört yıl boyunca “Yeni Seçmen Birliği” platformunda görev aldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışmaktadır. Sinema akademisinde; yönetmenlik, görüntü yönetmenliği, senaryo ve kurgu eğitimi aldı. Ordu Üniversitesinde drama kulübü ve iktisat kulübünde etkin olarak görev almaktadır. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYŞEGÜL KORKMAZ

  1980 yılı Samsun / Terme doğumlu. Orta ve lise öğrenimini Samsun İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2002 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2003 yılında Samsun’da Avukatlık staj eğitimini tamamlayıp Serbest Avukat olarak mesleki faaliyetini yapmaya başladı. 2007 yılından itibaren iş hukuku alanında bilirkişilik yapmaktadır. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BURHAN EKİZ

  1979 YILINDA SAMSUN'UN TERME İLÇESİNDE DOĞDUM. İLK ÖĞRETİMİMİ TERME YAHYA KEMAL İLKÖĞRETİM OKULUNDA, LİSE ÖĞRETİMİNİ İSE TERME LİSESİNDE TAMAMLADIM.(1996) 99 YILINDA TEKİRDAĞ PİYADE TABURUNDA PİYADE ÇAVUŞ OLARAK TAMAMLADIM. 2000 YILINDAN İTİBAREN SAMSUNDA SEBZE MEYVE KOMİSYONCULUĞU YAPMAKTAYIM.2007 YILINDA 1. OLAĞAN KONGREDE DELEGELERİN OYLARIYLA SEÇİLEREK SİYASİ HAYATIM BAŞLAMIŞ OLDU.EVLİ , 3 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CANAN SEVİM

  1985 yılı Samsun / Alaçam doğumlu. İlköğrenimini Alaçam, liseyi Samsun Kız Meslek Lisesinde tamamladı. Samsun OMÜ Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi mezunudur. 2016 yılından beri eğitim kurumlarında Eğitimci olarak görev yapmaktadır. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 1 kız annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DURSUN MÜCAHİT ERBİN

  1981 doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Tokat / Niksar'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Kendi bürosunda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak mesleki faaliyette bulunmaktadır. 2017 yılında Samsunspor Denetim Kurulu Üyeliği yaptı. Samsun Meslekte Birlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 2002-2008 Samsun AK Parti İl Gençlik Kolları Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Sosyal İşler ve Teşkilattan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2013-2018 İlkadım İlçesi AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Ar-Ge ve Sosyal İşlerden sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde ve 16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı Sistemi Halk Oylamasında İlkadım İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlığı görevlerinde bulundu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ENDER KÖKTEN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ERKAN MALKOÇ

  10 Eylül 1973 yılında Samsun da doğdu. Orta öğretimini Samsun İmam Hatip Lisesi ve Samsun Namık Kemal Lisesinde tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF İşletme fakültesinden mezun oldu. Mobilya sektöründe 1974 yılında kurulmuş aile şirketinde ikinci nesil yöneticilik yapmaktadır. MÜSİAD Samsun Şube Başkanlığı, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği Başkanlığı, 19 Mayıs Üniversitesi Danışma Kurulu Üyeliği, Mobilya Sanayicileri Federasyonu Karadeniz Bölge Temsilciliği, Samsun Ticaret Odası Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Samsun Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  GÜNER ARMUTLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HALİL İBRAHİM AYTAŞ

  01 Ocak 1990 Samsun / Kavak doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İlkadım İlçesinde tamamlayıp Anadolu Ticaret Meslek Lisesini derece ile bitirdi. İstanbul Marmara Üniversitesi Bilgisayar Ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği lisans meuzunudur. 2014 yılında Hatay/Antakya da askerliğini kısa dönem Jandarma olarak yapmıştır. 2012 yılından itibaren yöneticilik ve işletmecilik yapmaktadır. 2013 - 2015 yılları arasında İlkadım ilçesi Ak Parti Gençlik Kolları Yürütme Kurulunda görev yapmıştır. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HALİL İBRAHİM DOĞAN

  1979 yılında Vezirköprü’de doğdu. İstanbul İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunudur. Vezirköprü’de esnaf olarak faaliyet yapmaktadır. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HİLMİ EKER

  09.09.1983 Tarihinde Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesinde doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde tamamladı. Çevre danışmanlığı konusunda faaliyet gösteren Bio-Çev Mühendislik San. Ltd. Şti sahibidir. 2008 - 2011 yılları arasında Ak Parti Atakum İlçe Kurucu Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği Ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, 2009 yerel seçimlerde Atakum Meclis üyeliği adaylığı, 2011 - 2014 Atakum İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulundu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 1 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HÜLYA KORKUT ÖZAK

  1966 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Samsun’da okudu.1991 yılında K.T.Ü Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Serbest Mimar olarak çalışmaktadır. 2010 yılında Samsun Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde istifa ederek Milletvekili aday adayı oldu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 2 çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İLHAN KARA

  1965 Samsun / Lâdik doğumlu. İlkokulu Lâdik’te orta eğitimini Samsun Devrim Lisesi ve lise eğitimini de Samsun Ticaret Lisesinde okudu. Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. 1989 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak mesleki faaliyetini sürdürmektedir. 1986 yılından itibaren çeşitli vakıf, dernek gibi sivil kuruluşlarda görev yapmaktadır.. MGV ve MÜSİAD Samsun Şube Yönetimlerinde yer aldı. Halen Ensar Vakfı Yönetiminde yer almaktadır. Refah Partisi Samsun İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Fazilet Partisi Samsun İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yürütme Kurulu Üyeliğinde bulundu. 4 ve 5. Dönem AK Parti İl Yönetim Kurulu ve Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile yeniden İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KADİR KAYAN

  01 Ocak 1980 yılında Samsun / Havza’da doğdu. Orta ve Lise eğitimini Havza İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2017 yılında 19 Mayıs Üniversitesi ön lisans programından mezun oldum. 2001 yılından itibaren inşaat petrol gıda ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet göstermekte olan aile şirketlerinde yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KAYHAN DOĞAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KENAN SAROĞLU

  01 Ocak 1975 yılında Trabzon / Of’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğini 2000 yılında bitirdi. Samsun’da Proje Mühendisliği ve Müteahhitlik faaliyetinde bulunmaktadır. 2002 Samsun Ak Parti İl Gençlik Kolları Kurucu Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Ve Teşkilat Başkanlıkları görevlerinde bulundu. 2012-2015 ve 2015-2018 yıllarında Samsun AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KEVSER TURANOĞLU

  1997 yılında Ankara / Gölbaşı doğdu. Aslen Bayburtlu olup 2001 yılından itibaren Samsun / Atakum’da ikamet etmektedir. İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi Adalet bölümü öğrencisi. KOSGEB desteği ile açmış olduğu işletmesinde iş hayatına devam etmektedir. Siyasete 14 yaşında lise teşkilatında teşkilat başkanlığı görevi ile başladı.18 yaşında AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları yönetimine girdi. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  KEZİBAN ZEYNEP SERİN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  LEMİ KELEŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET KÖKSAL COŞKUN

  01 Aralık 1987 yılında Samsun / İlkadım’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İlkadım’da yükseköğrenimini 2011 yılında mezun olduğu Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladı. Mimar – Müteahhit olarak mesleki faaliyet ve serbest ticaret ile uğraşmaktadır. 2007 AK Parti İlkadım Gazi Beldesi Gençlik Kolları Üyesi. 2011 yılında Samsun AK Parti İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi ve Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı ve Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı görevlerini yürüttü. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET KÖSE

  1955 Samsun / Lâdik doğumlu. İlkokulu Amasya / Suluova’da, İHL’yı Amasya’da okudu. Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesini 1979 yılında bitirdi. Çalışma hayatına 1 yıl süren devlet memurluğu ile başladı. 1981-1995 yılları arasında özel sektörde üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 1995 – 2009 yılları arasında Karadeniz Bölgesinde ve Ankara’da birçok tüketim markasının satış – dağıtımını (distribütör) yapan şirketleriyle ticaret ve üretim faaliyetinde bulundu. Halen inşaat ve madencilik sektöründe faaliyet gösteren şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısı ve kurumsal danışmanı olarak görev yapmaktadır. 2. Dönem Ak Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MERVE ÖZÖN

  1992 yılında Samsun’da doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı. 2014 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden mezun oldum. Samsun’da serbest mimarlık yapmaktadır. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHAMMET KESKİN

  1974 yılı Trabzon / Çaykara / doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Ordu / Ünye’de tamamladı. 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra uzun yıllar özel sektörde yönetici olarak çalıştı. Halen kendi inşaat firmasında ticari faaliyete devam etmektedir. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHARREM KAYAN

  1966 yıl Samsun doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı. 1983 yılında ticaret hayatına başladı. 2002 yılından itibaren Ak Parti Samsun İl Başkanlığında değişik kademelerde görev yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUSTAFA MARAP

  23 Temmuz 1972 tarihinde Samsun’da doğdu. İlkokulu Rize / Ardeşen ve Samsun Belediye Evleri Kocatepe İlkokulunda tamamladı. İmam Hatip Okulu ikinci sınıfından ayrıldı. Mobilya imalatı yapmaktadır. 2008 yılında başladığı siyasi faaliyete 2014 yılında Canik Belediye Meclis Üyesi adayı oldu. Canik AK Parti İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Başkanlığı görevinde bulundu. Üç seçimde Canik İlçesi SKM Başkanlığı görevi yaptı. 6.Olağan İl Kongresinde Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NADİR KURU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURAL KILIÇ

  08 Aralık 1978 Artvin doğumlu. Eğitim…. 2011 yılından itibaren Serbest Mali Müşavir olarak mesleki faaliyet yapmaktadır. 2007 yılında Atakum Ak Parti Kadın Kollarında siyasete başladı. 2015 yılında İl Kadın Kolları Yönetiminde 3 yıl görev yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NURHAN YAPICI ÖZEL

  1966 Samsun / Lâdik doğumlu. İlkokul ve lise eğitimini Lâdik’te tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Serbest Mimar olarak mesleki faaliyet yapmaktadır. 1994 -1999 DYP’den Lâdik Belediyesi Meclisi Üyesi, 1999 – 2004 DYP’den Samsun İl Genel Meclisi Üyesi, İl Genel Meclisi Başkan Vekili ve İl Genel Meclisi Divan Katibi, 2004 – 2007 AK Parti Samsun İl Genel Meclisi Üyesi, İl Genel Meclisi Bayındırlık Komisyonu Başkanı ve İl Genel Meclisi Divan Katibi, Lâdik Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi, 2007 AK Parti Samsun Milletvekilliği Aday Adayı, 2008 Lâdik AK Parti Kadın Kolları Başkanı, 2009 AK Parti Lâdik İl Genel Meclisi Adayı 2011 AK Parti Samsun Milletvekilliği aday adayı, 2012 AK Parti Lâdik Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi, 2013 AK Parti Samsun Kadın Kolları İl Başkanı, 2015 yılında AK Parti Samsun Milletvekilliği aday adayı oldu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, iki çocuk annesidir.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OĞUZHAN SERİNKAYA

  25 Ocak 1976 Tarihinde Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Samsun’da tamamladı. 1997 yılında Karaelmas Üniversitesinden Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Askerlik görevini 1999 yılında asteğmen olarak yerine getirdi. Askerlik sonrası 2004 yılına kadar kurumsal şirketlerde il ve bölge yöneticisi olarak görev yaptı. 2004 yılında Turizm ve Medya sektörlerinde kurduğu şirketleri ile Samsun’da iş hayatına atıldı. 2008 yılında Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Üyesi oldu. 2012 ve 2018 yılında gerçekleştirilen seçimlerle Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi oldu ve halen görevine devam etmektedir. İşadamı derneklerinde kurucu yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı yaptı. 2011 yılında Samsun Tanıtım ve Turizm Derneğini kurdu ve halen derneğin başkanıdır. Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinde Yatırım Ortamı İyileştirme Kurulunda başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2012 yılında AK Partide aktif siyasete başladı. 2015 yılı Samsun AK Parti 5. Olağan Kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Sırası ile Ar-Ge Birim Başkanlığı, İl Sekreterliği, Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Birim Başkanlığı görevleriyle İl Başkan Yardımcısı olarak Yürütme Kurulunda yer aldı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile yeniden İl Yönetim Kuruluna seçildi. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OKTAY İRŞAD YANIK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  OSMAN KILIÇ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RECEP KEMAL CERTEL

  1976 yılında Samsun / Kavak’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bafra’da tamamladı.1997 yılında KTÜ Jeofizik Bölümünden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak yerine getirdi. 2000 yılından itibaren kendi adına Serbest Mühendislik ve Müşavirlik Bürosu ile mesleki faaliyetini sürdürmekte ve 2006 yılından itibaren dış ticaret yapan firmasında yöneticilik yapmaktadır. Siyasi hayatına Ak Parti Samsun İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı. Bir süre sonra AK Parti Genel Merkezince Gençlik Kolları Samsun İl Kurucu Başkanı olarak atandı. Genel Merkez Gençlik Kolları M.K.Y.K Yedek ve Asil Üyeliğinde bulundu. Samsun AK Parti 2. Olağan kongresinde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Atakum İlçesi Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkan Vekilliği yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  REFİK ÇIKRIK

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SALİHA EYLÜL ÖZDEMİR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SALİM YURTSEVER

  1987 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme Bölümlerini bitirdi. Üniversite eğitimi süresinde Londra’da 10 ay dil eğitimi aldı. Askerlik hizmeti sonrası 2012 yılından beri Samsun’da ticari faaliyetlerde bulunmaktadır. Son 2 dönem Gençlik Kolları Yönetim Ve Yürütme Kurullarında görev yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SEYİTHAN EKİN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ŞUAYİP KARAOĞLAN

  1985 SAMSUN İMAM HATİP LİSESİ -2013 ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ MEZUNUYUM 35 YILDIR SAADET KİTAP KIRTASİYE TİC.LTD.ŞTİ.DE DEVAM ETMEKTEYİM. EVLİ ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YASİN CANİKLİ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUSUF GÜNEŞ

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZAFER KÖROĞLU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZELİHA KIRIMLI ÇELİKSOYDAN

  04.09.1680 Tarihinde Samsun’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Samsun’da tamamladı. 1998 Tarihinde medikal sektörüyle başladığı iş hayatına telekomünikasyon işiyle devam etti. Halen inşaat sektöründe faaliyet yapmaktadır. Siyasete 2002 yılında AK Parti Gazi Beldesi Teşkilatında Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ile başladı. 2015-2018 İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZİYA YAŞAR

  20.01.1983 Samsun doğumluyum. İmam Hatip Lisesi Mezunu, halen A.Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü okumaktayım.2006-2009 yılları arasında Ak Parti Tekkeköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet etim.2009 yılında Ak Partinin açmış olduğu siyaset akademisini bitirerek sertifika aldım.29 Mart 2009 tarihindeki yerel seçimlerde Samsun Tekkeköy İl Genel Meclis Üyesi aday adayı oldum. Şu anda Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesiyim.Evli ve 2 çoçuk babasıyım.Ticaretle uğraşıyorum.