• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  ERKAN MALKOÇ

  10 Eylül 1973 yılında Samsun da doğdu. Orta öğretimini Samsun İmam Hatip Lisesi ve Samsun Namık Kemal Lisesinde tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İİBF İşletme fakültesinden mezun oldu. Mobilya sektöründe 1974 yılında kurulmuş aile şirketinde ikinci nesil yöneticilik yapmaktadır. MÜSİAD Samsun Şube Başkanlığı, Samsun Mobilyacı İş Adamları Derneği Başkanlığı, 19 Mayıs Üniversitesi Danışma Kurulu Üyeliği, Mobilya Sanayicileri Federasyonu Karadeniz Bölge Temsilciliği, Samsun Ticaret Odası Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Samsun Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  KENAN SAROĞLU

  01 Ocak 1975 yılında Trabzon / Of’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğini 2000 yılında bitirdi. Samsun’da Proje Mühendisliği ve Müteahhitlik faaliyetinde bulunmaktadır. 2002 Samsun Ak Parti İl Gençlik Kolları Kurucu Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Ve Teşkilat Başkanlıkları görevlerinde bulundu. 2012-2015 ve 2015-2018 yıllarında Samsun AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  ERSAN AKSU

  1972 Yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Samsun’da tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajını Samsun Barosunda tamamladıktan sonra 1996-1997 yılları arasında yedek subay olarak askerlik görevini ifa etti. 1998 yılından itibaren Samsun’da serbest avukat olarak mesleki faaliyet yapmaktadır. Samsun AK Parti İl Başkanlığı 5. Olağan kongresinde İl Yönetim Kuruluna seçildi ve Seçim İşler Başkanı olarak görev yaptı 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile yeniden İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır. .

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  GÜNER ARMUTLU

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  AHMET MUŞTU

  20 Mayıs 1973 tarihinde Vezirköprü doğdu. İlkokulu Vezirköprü’de Ortaokulu Lâdik / Akpınar’da Liseyi Vezirköprü’de bitirdi.1990 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 1994 yılında mezun oldu. Askerlik görevini müteakip 1996 yılında kendi adına ve 2004 yılında eşi adına Vezirköprü’de açtıkları Eczane ile eşiyle birlikte mesleki faaliyetini sürdürmektedir. 2003 yılı kongresinde Ak Parti Vezirköprü İlçe Teşkilatında görev aldı. İlk yerel seçimlerle Belediye Meclis Üyesi oldu. Eğitim, kültür ve sosyal amaçlı STK’ larda halen başkan, başkan yardımcısı gibi görevlerde aktif olarak hizmet etmektedir. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 4 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  RECEP KEMAL CERTEL

  1976 yılında Samsun / Kavak’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bafra’da tamamladı.1997 yılında KTÜ Jeofizik Bölümünden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak yerine getirdi. 2000 yılından itibaren kendi adına Serbest Mühendislik ve Müşavirlik Bürosu ile mesleki faaliyetini sürdürmekte ve 2006 yılından itibaren dış ticaret yapan firmasında yöneticilik yapmaktadır. Siyasi hayatına Ak Parti Samsun İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladı. Bir süre sonra AK Parti Genel Merkezince Gençlik Kolları Samsun İl Kurucu Başkanı olarak atandı. Genel Merkez Gençlik Kolları M.K.Y.K Yedek ve Asil Üyeliğinde bulundu. Samsun AK Parti 2. Olağan kongresinde İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Atakum İlçesi Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkan Vekilliği yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  OĞUZHAN SERİNKAYA

  25 Ocak 1976 Tarihinde Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Samsun’da tamamladı. 1997 yılında Karaelmas Üniversitesinden Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Askerlik görevini 1999 yılında asteğmen olarak yerine getirdi. Askerlik sonrası 2004 yılına kadar kurumsal şirketlerde il ve bölge yöneticisi olarak görev yaptı. 2004 yılında Turizm ve Medya sektörlerinde kurduğu şirketleri ile Samsun’da iş hayatına atıldı. 2008 yılında Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Üyesi oldu. 2012 ve 2018 yılında gerçekleştirilen seçimlerle Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi oldu ve halen görevine devam etmektedir. İşadamı derneklerinde kurucu yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı yaptı. 2011 yılında Samsun Tanıtım ve Turizm Derneğini kurdu ve halen derneğin başkanıdır. Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinde Yatırım Ortamı İyileştirme Kurulunda başkan yardımcısı olarak görev aldı. 2012 yılında AK Partide aktif siyasete başladı. 2015 yılı Samsun AK Parti 5. Olağan Kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Sırası ile Ar-Ge Birim Başkanlığı, İl Sekreterliği, Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Birim Başkanlığı görevleriyle İl Başkan Yardımcısı olarak Yürütme Kurulunda yer aldı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile yeniden İl Yönetim Kuruluna seçildi. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  KADİR KAYAN

  01 Ocak 1980 yılında Samsun / Havza’da doğdu. Orta ve Lise eğitimini Havza İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2017 yılında 19 Mayıs Üniversitesi ön lisans programından mezun oldum. 2001 yılından itibaren inşaat petrol gıda ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet göstermekte olan aile şirketlerinde yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatına devam etmektedir. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  DURSUN MÜCAHİT ERBİN

  1981 doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Tokat / Niksar'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Kendi bürosunda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak mesleki faaliyette bulunmaktadır. 2017 yılında Samsunspor Denetim Kurulu Üyeliği yaptı. Samsun Meslekte Birlik Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 2002-2008 Samsun AK Parti İl Gençlik Kolları Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Sosyal İşler ve Teşkilattan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2013-2018 İlkadım İlçesi AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Ar-Ge ve Sosyal İşlerden sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde ve 16 Nisan 2017 Cumhurbaşkanlığı Sistemi Halk Oylamasında İlkadım İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlığı görevlerinde bulundu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 3 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  ENDER KÖKTEN

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  MEHMET KÖSE

  1955 Samsun / Lâdik doğumlu. İlkokulu Amasya / Suluova’da, İHL’yı Amasya’da okudu. Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesini 1979 yılında bitirdi. Çalışma hayatına 1 yıl süren devlet memurluğu ile başladı. 1981-1995 yılları arasında özel sektörde üst düzey yönetici olarak görev yaptı. 1995 – 2009 yılları arasında Karadeniz Bölgesinde ve Ankara’da birçok tüketim markasının satış – dağıtımını (distribütör) yapan şirketleriyle ticaret ve üretim faaliyetinde bulundu. Halen inşaat ve madencilik sektöründe faaliyet gösteren şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısı ve kurumsal danışmanı olarak görev yapmaktadır. 2. Dönem Ak Parti Samsun İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  İLHAN KARA

  1965 Samsun / Lâdik doğumlu. İlkokulu Lâdik’te orta eğitimini Samsun Devrim Lisesi ve lise eğitimini de Samsun Ticaret Lisesinde okudu. Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. 1989 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak mesleki faaliyetini sürdürmektedir. 1986 yılından itibaren çeşitli vakıf, dernek gibi sivil kuruluşlarda görev yapmaktadır.. MGV ve MÜSİAD Samsun Şube Yönetimlerinde yer aldı. Halen Ensar Vakfı Yönetiminde yer almaktadır. Refah Partisi Samsun İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Fazilet Partisi Samsun İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yürütme Kurulu Üyeliğinde bulundu. 4 ve 5. Dönem AK Parti İl Yönetim Kurulu ve Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile yeniden İl Yönetim Kuruluna seçildi.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  SALİHA EYLÜL ÖZDEMİR

 • ×

  İl Başkan Yrd/Çevre, Şehir ve Kültür

  NURHAN YAPICI ÖZEL

  1966 Samsun / Lâdik doğumlu. İlkokul ve lise eğitimini Lâdik’te tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Serbest Mimar olarak mesleki faaliyet yapmaktadır. 1994 -1999 DYP’den Lâdik Belediyesi Meclisi Üyesi, 1999 – 2004 DYP’den Samsun İl Genel Meclisi Üyesi, İl Genel Meclisi Başkan Vekili ve İl Genel Meclisi Divan Katibi, 2004 – 2007 AK Parti Samsun İl Genel Meclisi Üyesi, İl Genel Meclisi Bayındırlık Komisyonu Başkanı ve İl Genel Meclisi Divan Katibi, Lâdik Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi, 2007 AK Parti Samsun Milletvekilliği Aday Adayı, 2008 Lâdik AK Parti Kadın Kolları Başkanı, 2009 AK Parti Lâdik İl Genel Meclisi Adayı 2011 AK Parti Samsun Milletvekilliği aday adayı, 2012 AK Parti Lâdik Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi, 2013 AK Parti Samsun Kadın Kolları İl Başkanı, 2015 yılında AK Parti Samsun Milletvekilliği aday adayı oldu. 24 Mart 2018 tarihinde yapılan Samsun AK Parti İl Başkanlığı 6. Olağan kongresi ile İl Yönetim Kuruluna seçildi. Evli, iki çocuk annesidir.